Сектори

У случају спречености или одсутности замењује државног правобраниоца са свим овлашћењима које има правобранилац, стара се о благовременом, јединственом и законитом поступању свих сектора и одељења.

Виши саветник: Вера Крџић

Самостални саветник:

  • Мирјана Арсић
  • Александра Арсеновић

Саветник:

  • Јулиана Жарковић
  • Јелена Мићановић
  • Јелена Ђурђевић

 

Заступани органи:

  • Министарство унутрашњих послова
  • Републички завод за статистику
  • Центар за разминирање
  • Служба за управљање кадровима

 

Виши саветник:

  • Наташа Поповић Златић
  • Јована Матовић

Заступани органи:

  • Влада Републике Србије
  • Народна скупштина Републике Србије
  • Министарство грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре
  • Канцеларија за Косово и Метохију
  • Канцеларија за управљање јавним улагањима
  • Канцеларија за цивилно друштво
  • Републички секретаријат за законодавство
  • Управни окрузи
  • Републички сеизмолошки завод
  • Државна ревизорска институција
  • Министарство правде (Привредни судови, Привредни апелациони суд)

Виши саветник: Јелена Аћимовић

Самостални саветник:

  • Наташа Васиљевић
  • Тамара Гвозденовић

Заступани органи:

  • Републичка дирекција за имовину Републике Србије,
  • Министарство финансија - Сектор за имовинско правне основе
  • Имовинско-правни поступци у којима је Република Србија странка у поступку у којима се расправљају имовинско правни односи а не могу се  везати за одређено министарство.
  • Оставински поступци.

Виши саветник: Милка Љиљак

Самостални саветник: Дајана Ивановић

Саветник:

  • Ана Тодосијевић
  • Наталија Миладиновић

Заступани органи:

  • Министарство просвете, науке и технолошког развоја, просветне установе чији је оснивач Република Србија и који се финансирају из буџета Републике Србије
  • Министарство здравља, здравствене установе чији је оснивач Република Србија и који се финансирају из буџета Републике Србије и који се финансирају из буџета Републике Србије
  • Завод за интелектуалну својину,
  • Министарство за културу и информисање, установе културе чији је оснивач Република Србија и који се финансирају из буџета Републике Србије и који се финансирају из буџета Републике Србије

Самостални саветник:

  • Мила Јовановић 
  • Маја Гођевац
  • Ђорђе Андровић

Саветник:

  • Драган Кљајић

 

Заступани органи:

  • Министарство правде (Први основни суд, Прво основно јавно тужилаштво)

Виши саветник:

  • Оља Мандић
  • Љиљана Чановић

Самостални саветник:

  • Ивана Недић

Заступани органи:

  • Министарство финансија са свим управама осим Управе царина и свим секторима осим сектора за имовинско-правне послове,
  • Министарство трговине, туризма и телекомуникација (у делу који се односи на спољну трговину),
  • Агенција за осигурање депозита,
  • Централни регистар, депо и клиринг хартија од вредности (Комисија за хартије од вредности),
  • Национална корпорација за осигурање стамбених кредита,
  • Предмети потраживања и дуговања Републике Србије у вези са радом Развојне агенције Србије.

Виши саветник:

  • Ивана Тимотијевић
  • Предраг Ковачевић
  • Биљана Ђурковић

Саветник:

  • Тихомир Тимотијевић

Заступани органи:

  • Министарство финансија (у предметима Управе царина и Сектора за девизну контролу),
  • Министарство за рад, запошљавање, борачка и социјална питања,
  • Министарство трговине, туризма и телекомуникација,
  • Министарство за европске интеграције
  • Предмети у којима је странка у поступку била ДЗ Србија и Црна Гора, а који нису окончани,
  • Поступци враћања имовине Министарство одбране-Секретаријат министарства по захтевима за давање мишљења на предлоге закључка Владе Републике Србије, на уговоре о стамбеном кредитирању војних и цивилних лица у Војсци Србије и експропријацију – Административни пренос непокретности,
  • Републички геодетски завод,
  • Туристичка организација Србије.

Виши саветник:

  • Жељка Рајковић

Самостални саветник:

  • Соња Бошњаковић
  • Нада Секулић
  • Николина Јевтић

Саветник:

  • Данијела Јеремић

Заступани органи:

  • Министарство државне управе и локалне самоуправе,
  • Министарство пољопривреде, шумарства и водопривреде,
  • Министарство рударства и енергетике,
  • Комесаријат за избеглице,
  • Геолошки завод.

Виши саветник:

  • Марјана Станковић
  • Андријана Салатић

Самостални саветник:

  • Иван Банићевић

Правобранилачки приправник:

  • Александра Васиљевић

Заступани органи:

  • Министарство спољних послова,
  • Министарство грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре у делу планирања, урбанизма и стамбеног,
  • Предмети који се односе на конверзију права коришћења у право својине на неизграђеном и изграђеном земљишту
  • Парнице по закону о промету непокретности,
  • Завод за интелектуалну својину,
  • Геомагнетски завод.

Самостални саветник:

  • Тијана Дашић

Послови и задаци:

  • Поступци враћања имовине по одредбама Закона о враћању имовине и обештећењу
  • Враћање имовине по одредбама Закона о враћању имовине црквама и верским заједницама.

Самостални саветник:

  • Валентина Ђаловић

Саветник:

  • Андријана Јовановић
  • Милица Стаменковић
  • Јасмина Неранџић

Заступани органи:

  • Министарство привреде,
  • Министарство за заштиту животне средине,
  • Министарство правде (Трећи основни суд у Београду, Треће основно јавно тужилаштво у Београду)
  • Предмети везани за примену Споразума о сукцесији,
  • Завод за мере и драгоцене метале,
  • Републичка дирекција за робне резерве,
  • Републични хидрометеоролошки завод.

Самостални саветник:

  • Драгана Ристановић
  • Станислава Синовец

Саветник:

  • Мира Исаков

Заступани органи:

  • Министарство правде ( Други основни суд у Београду, Друго основно јавно тужилаштво у Београду као и предмети накнаде штете по основу неоправдане осуде и неоснованог лишења слободе),
  • Министарство омладине и спорта, завод за спорт и медицину спорта
  • Дирекција за управљање одузетом имовином
  • Управа за извршење кривичних санкција (осим укњижбе)
  • Управа за заједничке послове републичких органа,
  • Безбедносно-информативна агенција,
  • Комисија за стамбена питања и расподелу службених зграда и пословних просторија.
Top